Strona jest obsługiwana przez - Kasyno

Na jakiej koncepcji opiera się SpineCor System?

System SpineCor oparty jest na etiopatogenetycznej koncepcji skoliozy autorstwa Dr Christine Coillard i Prof. Charlesa H. Rivarda ze Szpitala Św. Justyny w Montrealu ( Kanada) , kierujących parcą zespołu ponad 65 badaczy wielu specjalności medycyny. Dzięki ich wieloletniej pracy i doświadczeniu jako chirurgów ortopedów, powstała koncepcja, która określa genezę skoliozy idiopatycznej oraz kierunki jej progresji.

Za przyczynę powstawania skoliozy idiopatycznej uznano czasowy błąd genetyczny , prowadzący do asymetrycznego rozwoju (wzrostu) kręgu bądź kręgów (trzech sąsiadujących) w danym odcinku kręgosłupa, skutkującego powstaniem skrzywienia i deformacją kręgosłupa, zaburzeniem krzywizn fizjologicznych (spłyceniem lub pogłębieniem kifozy / lordozy) i ogólną dezorganizacją postawy.

Dzieje się tak, ponieważ skolioza nie jest "tylko" bocznym skrzywieniem kręgosłupa (jak często bywa określana), ale stanowi DYSFUNKCJĘ NERWOWO-MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWĄ . Stąd też jednym z najistotniejszych elementów Systemu SpineCor jest wielokierunkowość leczenia. W skład systemu wchodzi zarówno gorset korekcyjny (jako urządzenie, sprzęt), jaki i specyficzne ruchy korekcyjne , różne dla różnych typów skrzywień. Kierunki działania Systemu SpineCor prezentuje poniższy schemat:

Pomimo, iż bardzo rzadko możliwe jest całkowite skorygowanie skoliozy u dziecka (nawet bardzo młodego), to stosując całościowe podejście Systemu SpineCor do procesu leczenia, skierowane na cztery kluczowe czynniki progresji skoliozy, możliwe jest ich zminimalizowanie , a w efekcie redukcja lub stabilizacja skoliozy w około 85% przypadków . Potwierdzone to zostało w wielu niezależnych badaniach i obserwacjach, prowadzonych w specjalistycznych ośrodkach uniwersyteckich, zarówno na świecie, jak i w Polsce (więcej informacji na ten temat w zakładce "Publikacje naukowe dot. systemu SpineCor" ).